Slnko vie našu kožu sfarbiť do krásnych odtieňov hnedej, ale rovnako jej môže pri nesprávnej starostlivosti ublížiť. Asi viete, že pokožku treba v lete pred ním chrániť, ošetrovať ju po spálení a dobre hydratovať. Robíte to však správne?
Obrusujte – tvár sa vám poďakuje
Možno vám to už povedala vaša kozmetička, ale základom dobrej pleti je odstraňovanie odumretých buniek. Zamedzujete tak upchávaniu pórov, vyhladzujete známky starnutia a zlepšujete účinok ďalších používaných produktov. Ako na to? Stačí aj jednoduchý peeling, raz až dvakrát týždenne. Vyskúšajte ho ešte pred použitím tonika, pleťovej alebo micelárnej vody prípadne hydratačného krému či mejkapu.
Hydratácia, hydratácia a hydratácia
Samozrejmosťou by sa malo stať používanie klasického hydratačného krému alebo gélu ráno aj večer. V lete môžete ku krému pridať aj intenzívnu hydratačnú masku – obzvlášť, keď večer cítite a vidíte, že vaša tvár je veľmi vysušená. A ako malý tip pridávame aj sérum, stačí pri sebe nosiť termálnu vodu v spreji, ktorú si niekoľkokrát počas dňa nastriekate priamo na tvár. Nezabúdajte ani na pitný režim, koža je s ním úzko prepojená.
Aby ste sa nelúpali
Ak patríte k ľuďom, ktorí sa natrú ochranným opaľovacím krémom ráno predtým, než vyjdú na slnko a potom už nikdy, robíte chybu. Ideálne je opakovať aplikovanie opaľovacieho krému každé dve hodiny a v dostatočných dávkach. To znamená, že na tvár nanášajte cca jednu čajovú lyžičku, na telo cca pol deci. A ak sa už napriek všetkému spálite, pretože ste ostali na slnku alebo vo vode príliš dlho, poškodeniu pokožky síce nezabránite, ale môžete sa vyhnúť nepríjemným pocitom. Najlepšie tak, že nanesiete na boľavú kožu hojivý gél, balzam alebo mlieko po opaľovaní – ideálne hneď, keď sa koža sfarbí do ružovkasta. Môžete tak totiž predísť nepríjemnému šúpaniu alebo zapáleniu pokožky.